چاقو سريال بهناز جعفری مهراب قاسم خانی

چاقو: سريال بهناز جعفری مهراب قاسم خانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل چرا؟ , عقب نشینی «بن سلمان» در ماجرای سعد حریری

الاخبار نوشت: عربستان سعودی بعد از آنکه سعد حریری را مجبور به استعفا کرد، از نقشه ای که جهت لبنان داشت عقب نشینی کرد؛ آیا که محاسباتش در مورد درگیری فتنه بین سن

چرا؟ , عقب نشینی «بن سلمان» در ماجرای سعد حریری

عقب نشینی «بن سلمان» در ماجرای سعد حریری؛ چرا؟

عبارات مهم : ایران

الاخبار نوشت: عربستان سعودی بعد از آنکه سعد حریری را مجبور به استعفا کرد، از نقشه ای که جهت لبنان داشت عقب نشینی کرد؛ آیا که محاسباتش در مورد درگیری فتنه بین سنی و شیعه در لبنان درست از کار در نیامد.

به گزارش گزینش ؛ مجامع دیپلماتیک آگاه، دلایل صرفنظر سعودی ها از نقشه ارزش را اینگونه تبیین می کنند:

چرا؟ , عقب نشینی «بن سلمان» در ماجرای سعد حریری

1-عربستان در ابتدا قصد برانگیختن فتنه بین لبنانی ها را داشت؛ ولی با آشکار شدن وحدت ملی بی سابقه و توجهی که تمام لبنانی ها، حتی مخالفان سیاسی حریری به مساله استعفای او کردند، فتنه سعودیها با شکست مواجه شد و آزادی شخص حریری و خانواده اش به وسیله حزب الله مورد تعدّی قرار نگرفت.

2-حمله ملی و دیپلماتیک میشل عون و توجه خاص جامعه بین الملل به مساله استعفای حریری، مشخص شدن آینده وی و اتهام عربستان در مورد پنهان کردن حریری با نشانه وارد آوردن فشار به حزب الله و ایران، باعث شد حمایت بین المللی که سعودیها درخصوص متهم کردن حزب الله و کشور عزیزمان ایران در منطقه، انتظارش را داشتند فراهم نشود.

الاخبار نوشت: عربستان سعودی بعد از آنکه سعد حریری را مجبور به استعفا کرد، از نقشه ای که جهت لبنان داشت عقب نشینی کرد؛ آیا که محاسباتش در مورد درگیری فتنه بین سن

3-تهدید بعضی از مسئولان سعودی در مورد حمله نظامی به لبنان، به وسیله عربستان یا اسرائیل با نشانه ایجاد رعب و وحشت در بین مردم لبنان، با بی توجهی لبنانی ها مواجه شد. علاوه بر این، با وجود یک میلیون و نیم سوری مهاجر که در لبنان سکونت دارند، در صورتی که بحث حمله سعودیها جدی می شد، سوریه ای ها به سمت کشور خود باز می گشتند؛ مساله ای که با سیاست کنونی عربستان در مورد تلاش جهت عادی نشدن اوضاع در سوریه در تناقض است.

اما حضور تلویزیونی حریری بعد از غیبت 8روزه اش از وقت اعلام استعفای اضطراری از ریاض، علت واضحی جهت عقب نشینی سعودیها در جهت حفظ آبرویشان بین دولتهای عربی و جامعه بین الملل بود که این حکومت را متهم به پنهان کردن حریری می کردند.

آنچه از زبان حریری در گفتگوی تلویزیونی اش مطرح شد، از الف تا یاء، بیانگر موضع سعودیها بود؛ بویژه انکه وی از سوی مأموران امنیتی سعودی تحت نظر و کنترل قرار داشت.

چرا؟ , عقب نشینی «بن سلمان» در ماجرای سعد حریری

همه این تلاشهای سعودیها جهت متهم کردن حزب الله در حالی اتفاق افتاد حزب الله به خواست و میل خود بعد از آخر یافتن جنگ با داعش و سیطره نظام اسد بر استانهای سوریه، از این کشور عقب نشینی می کند و خروج عنصرهای حزب از یمن نیز به تدریج صورت خواهد گرفت؛ آیا که کشور عزیزمان ایران قصد حمله به عربستان از خاک یمن را ندارد و موشکی که حوثی ها به سمت ریاض شلیک کردند، تنها نتیجه تجاوزهای مکرر سعودیها به یمن بود نه جهت جنبش هیچ دولتی.

واژه های کلیدی: ایران | لبنان | عربستان | سعودی ها | عربستان | بین الملل | عقب نشینی | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs