چاقو سريال بهناز جعفری مهراب قاسم خانی

چاقو: سريال بهناز جعفری مهراب قاسم خانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های دستگاه‌های عمومی از نکات مثبت بودجه ۹۷ است / تابش

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های دستگاه‌های عمومی را از جمله نکات مثبت لایحه بوجه ۹۷ عنوان و اظهار کرد که این رویکرد باعث زیاد

ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های دستگاه‌های عمومی از نکات مثبت بودجه ۹۷ است / تابش

تابش: ممنوعیت دریافت سود از سپرده های دستگاه های عمومی از نکات مثبت بودجه ۹۷ است

عبارات مهم : برنامه

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ممنوعیت دریافت سود از سپرده های دستگاه های عمومی را از جمله نکات مثبت لایحه بوجه ۹۷ عنوان و اظهار کرد که این رویکرد باعث زیاد کردن انضباط مالی و شفافیت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) به عنوان موافق کلیات لایحه بودجه ۹۷ با بیان اینکه خدا را جهت نازل کردن بارش برف و باران شاکریم، گفت: در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی هستیم که امام (ره) هدایتگر آن بود و مردم جهت تحقق آرزوی بزرگ های آن از هیچ کوششی فروگذاری نکردند. طبیعتا قدردانی از مردم باید در قالب برنامه ریزی ها و اقداماتی باشد که آنها بتوانند در عالی ترین شرایط زندگی کنند.

ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های دستگاه‌های عمومی از نکات مثبت بودجه ۹۷ است / تابش

وی افزود: باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که مردم از مواهب پیشرفت و توسعه روزافزون برخوردار شده است و از هرگونه فقر، تبعیض و بی عدالتی دور بوده و این موارد از صورت کشور زدوده شود. قطعا بودجه می تواند بخشی از این مهم را جامه عمل بپوشاند.

تابش با بیان اینکه موافقتش با کلیات بودجه به معنای نادیده گرفتنش از نقاط ضعف آن نیست، گفت: موقعیت جامعه، کشور و نظام ایجاب می کند که به نیازها و اولویت های کشور پاسخ داده شود که به نظر می رسد جهت گیری های بودجه و کلیات آن در این جهت است و قابل دفاع می باشد.

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های دستگاه‌های عمومی را از جمله نکات مثبت لایحه بوجه ۹۷ عنوان و اظهار کرد که این رویکرد باعث زیاد

این عضو فراکسیون امید اضافه کرد: در جامعه با انتظارات روزافزون مواجهیم که منابع دولت نیز متناسب با این انتظارات نیست. طبیعتا در چنین شرایطی باید همه نهادهای حکومتی به دولت کمک کنند تا بتوانند با استفاده از ظرفیت حداکثری به مقابله با کمبودها و تنگناهایی همچون اشتغال و تلاش جهت رونق اقتصادی پرداخته و ابرچالش هایی همچون بی آبی، محیط زیست و مقابله با آسیب ها و کم کردن سرمایه اجتماعی را برطرف کنند.

تابش در ادامه ضمن قدردانی از کمیسیون تلفیق، نمایندگان و دولت جهت تدوین لایحه بودجه با نوآوری ها در عین حال، گفت: از دولت گلایه مندیم که آیا در تدوین بودجه با چنین نوآوری ها تعامل و همکاری بهتر و بیشتری با قاطبه نمایندگان، کمیسیون های تخصصی و فراکسیون ها در تدوین لایحه بودجه صورت نگرفت. البته با این حال با کلیات بودجه موافقیم، بی شک نمایندگان و فراکسیون های مجلس از جمله فراکسیون امید در مباحث تخصصی نقطه نظراتی دارند که امیدواریم نمایندگان به این نظرات رای مثبت داده و تصویب کنند.

وی با بیان اینکه جهت نگاه به کلیات لایحه بودجه باید شرایط زمانی و تصویب آن و محتوای گزارش ارائه شده است را مدنظر قرار داد، گفت: منابع واقعی بودجه در عالی ترین اوضاع در سال آینده همین عدد امسال خواهد بود در حالی که دولت طبق قانون مکلف به اجرای قوانین برنامه ششم و تحقق خواسته ها و مطالبات مردم هست. دولت با همین منابع محدود نوآوری هایی را در تدوین لایحه بودجه داشته که باید با هم افزایی جهت اجرای آن کمک کنیم تا مسئله کمبود منابع مرتفع شده است و اهداف و مطالبات مردم محقق شود.

ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های دستگاه‌های عمومی از نکات مثبت بودجه ۹۷ است / تابش

به گفته تابش، ۳۴۸ هزار میلیارد تومان رقم بودجه عمومی جز صندوق توسعه ملی است که باید صرف اشتغال، فقرزدایی، آموزش و پرورش، عمران و … شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: اخیرا رییس جمهور در صحبت هایش مطرح کرد که باید ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه را به اجبار تخصیص دهد که بنده در بررسی هایم به این میزان رسیدم که ۴۸ هزار میلیارد تومان آن صرف یارانه های نقدی و ۶۷ هزار میلیارد تومان جهت کمک به صندوق بازنشستگی است.

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های دستگاه‌های عمومی را از جمله نکات مثبت لایحه بوجه ۹۷ عنوان و اظهار کرد که این رویکرد باعث زیاد

وی افزود: همچنین از این میزان ۱۳ هزار میلیارد تومان یعنی همان ۲.۷ درصد سهم قوه قضاییه، ۳۰۰۰ میلیارد تومان یعنی هفت دهم درصد سهم صداوسیما، ۳۲ هزار میلیارد تومان جهت بازپرداخت اصل و سود اوراق اسلامی و ۱۱ هزار میلیارد تومان جهت خرید تضمینی گندم خواهد بود که جمع این ارقام مبلغی حدود ۱۹۵ هزار میلیارد تومان می شود. ۵۶ هزار میلیارد تومان نیز جهت بودجه اختصاصی است.

وی تاکید کرد: اگر با این روند پیش برویم رسیدن به سقف بودجه تا دو سال آینده غیرممکن خواهد شد البته دولت علیرغم چنین تنگناهایی در تدوین لایحه بودجه نوآوری داشته است که از جمله آن راهکار همکاری عمومی و شخصی جهت اتمام پروژه های عمرانی است که اجرای آن ۱۲ تا ۱۵ سال طول کشیده است.

ممنوعیت دریافت سود از سپرده‌های دستگاه‌های عمومی از نکات مثبت بودجه ۹۷ است / تابش

تابش توجه به اشتغال و بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با نشانه زیاد کردن بهره وری و کم کردن هزینه ها را از جمله نکات مثبت بودجه ۹۷ دانست و گفت: در گزارش تلفیق بودجه ۹۷ جهت ۶۵ درصد از خانوارهایی که درآمد آنها زیر دو میلیون تومان است زیاد کردن حقوق ۱۰ تا ۱۸ درصدی در نظر گرفته شده است هست. سقف معافیت مالیاتی نیز دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که این رویکرد نزدیک به عدالت است البته جهت نخبگان، دانشگاهیان، قضات و هیات های علمی باید مبالغی در نظر گرفته شود که قدرت خرید آنها کمتر نشود.

به گفته وی، در گزارش تلفیق بودجه ۹۷ عنوان ممنوعیت دریافت سود از سپرده های دستگاه عمومی لحاظ شده است که انضباط مالی و شفافیت را زیاد کردن می دهد.

این عضو فراکسیون امید در آخر و در جمع بندی گفت: جهت حل پرسشها آتی کشور راهی جز اجماع بر سر اولویت ها وجود ندارد. دولت و مجلس باید با کم کردن فاصله ها میان جامعه و حاکمیت جهت حل پرسشها تلاش کنند. دردهای ملت جدا جدا درمان نمی شود.

واژه های کلیدی: برنامه | کمیسیون | لایحه بودجه | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs